Mediehuset NT

Telefon: 011-200 000
Öppettider: vardagar 8-17, (dag före helgdag stänger vi kl 12)
Besöksadress: Stohagsgatan 2, Norrköping
Postadress: 601 83 Norrköping.

E-post till anställda: fornamn.efternamn@nt.se


Nyhetstips

Redaktionen:
E-post: tipsa@nt.se
Telefon: 011-200 166

Videoredaktionen:
011-200 260
E-post: videoredaktionen@ostgotamedia.se

Du kan alltid vända dig till oss på tidningen och lämna tips. Om du inte vill lämna ut ditt namn går det bra att vara anonym.

Vad innebär meddelandeskyddet? 
Meddelarskydd är ett skydd mot röjande eller efterforskning av uppgiftslämnarens identitet. Skyddet ges enligt tryckfrihetsförordningen (SFS-nummer 1949:105) och yttrandefrihetsgrundlagen (SFS-nummer 1991:1469).


Våra ämnesredaktioner

Sporten
Telefon: 011-200 110
E-post: sporten@nt.se

Kultur & Nöje
Telefon: 011-200 165
E-post: kultur@nt.se eller noje@nt.se

Familjeredaktionen/Personligt
Telefon: 010-142 91 22
E-post: familj@nt.se

Insändare & Debatt
Telefon: 0703-733 196 (Telefontid vardagar kl 10-12)
E-post: insandare@nt.se eller debatt@nt.se


Våra lokalredaktioner

Här kan vi endast hjälpa dig med redaktionella ärenden. För övriga ärenden se kontaktuppgifter ovan.

Finspång
Telefon: 0122-150 03 eller 0122-150 04
E-post: finspong@nt.se

Söderköping
Telefon: 0768-660 205 eller 0768-408 235
E-post: soderkoping@nt.se

Valdemarsvik
Telefon: 010-14 29 952
E-post: valdemarsvik@nt.se


Utebliven tidning

Reklamera på kundservice.nt.se
eller ring 077-140 14 44 (mån-lör klockan 7-10).

Ringer ni vardag före klockan 8 finns ibland möjligheten att få tidningen samma dag. I annat fall levereras tidningen påföljande distributionsdag.
E-tidningen finns alltid att läsa på kundservice.nt.se.
Ingår för dig som är prenumerant.


Annonser

Privatannonser
Bokning av familj- och Lokusannonser: kundservice.nt.se/annonsera
E-post: privatannons@nt.se

Företagsannonser


Telefon: 011-200 355
E-post: foretagsannons@nt.se
Fakturafrågor e-post: marknadsservice@ntm.eu
För mer info: annonswebben.nt.se


Prenumeration

Telefon: 011-200 200
prenumeration@nt.se


Läs om Taltidningen:
www.taltidningarna.se


Ansvarig utgivare

Norrköpings Tidningar
Ansvarig utgivare: Anna Lindberg (anna.lindberg@nt.se)
Stf ansvarig utgivare: Mats Willner (mats.willner@nt.se)

nt.se
Ansvarig utgivare: Nils Olauson (nils.olauson@nt.se)
Stf ansvarig utgivare: Lina Nordanslätt (lina.nordanslatt@nt.se)